03.02.2022
WYDARZENIA ARCHITEKTONICZNE I POKREWNE – LUTY 2022
W jakim branżowym wydarzeniu online warto wziąć udział w lutym? Koniecznie sprawdźcie naszą listę i wybierzcie coś dla siebie. Nas szczególnie zainteresowało spotkanie z belgijskim architektem, który opowie o tym, jak wykorzystywać materiały budowlane z odzysku.
Data: 3 luty, godz. 18.30
Nazwa wydarzenia: Dyskusja online: Warszawska kozetka. Czego nauczył Warszawę rok 2021? Bendyk, Chutnik, Springer
Jak informują organizatorzy podczas dyskusji zaproszeni eksperci postarają się odpowiedzieć na następujące pytania:
- Czego nauczyło nas ostatnie 12 miesięcy?
- Z czym dobrze sobie poradziliśmy, co warto kontynuować, czego zupełnie nie i dlaczego?
- Co zauważyliśmy, a czego zupełnie nie uświadomiliśmy sobie jako warszawska wspólnota, choć mieliśmy na to szansę i dobrze by nam to zrobiło?
- Co wynika z tego wszystkiego dla nas jako społeczności miejskiej?
- Co dla nowych, przyszłych mieszkańców naszego miasta?
Spotkanie poprowadzi Marta Żakowska (Muzeum Warszawy, Magazyn Miasta).
Data: 3 luty, godz. 18.00
Nazwa wydarzenia: Spotkanie online z belgijskim architektem Michaëlem Ghyootem
Michaël Ghyoot to współtwórca pracowni projektowej ROTOR i sklepu z materiałami budowlanymi z odzysku ROTOR DC. Spotkanie jest pierwszym z trzech wydarzeń z cyklu “Footprints: dziedzictwo na przyszłość” zainicjowanego przez konsorcjum badawcze Open Heritage i Koło Architektury Zrównoważonej SARP.
Spotkanie będzie prowadzone w języku angielskim (bez tłumaczenia przez architekta Michała Sikorskiego (TŁO). Jak podkreślają organizatorzy:
Ponowne wykorzystanie materiałów budowlanych może być jednym z najbardziej ekologicznych sposobów budowania oraz sposobem na nowoczesne podejście do dziedzictwa - od skali pojedynczej cegły po organizację procesu budowlanego w skali kraju.
Data: 7 luty, godz. 17.00
Nazwa wydarzenia: Webinar pt. “Narzędzia współczesnego projektanta. Rola technologii w designie”
Jakie technologię wspierają pracę współczesnego ślusarza?
Jakie możliwości daje zastosowanie nowoczesnych rozwiązań w pracy z metalem i drewnem?
Czy te zmiany powodują tęsknotę za tradycyjnymi narzędziami i żywym materiałem?
Na te i wiele innych pytań odpowie Dawid Korzeniowski - kierownik warsztatu stolarskiego i ślusarskiego w School of Form, architekt, projektant z doświadczeniem w pracy m.in. dla Diora i Toma Forda.
Data: 9 luty, godz. 13.00
Nazwa wydarzenia: Seminarium SAK pt. “Minimalizowanie ryzyka zawodowego. Ubezpieczenie dla architektów krajobrazu”
Podczas webinaru architekci krajobrazu dowiedzą się m.in. jak skutecznie zabezpieczyć się przed kosztami szkód i konsekwencji błędów.
Webinar poprowadzą specjaliści z zakresu ubezpieczeń zawodowych, którzy przygotowali kompleksowy program ubezpieczeń dla architektów krajobrazu z uwzględnieniem najczęstszych ryzyk związanych z wykonywaniem zawodu. Jak informują organizatorzy:
Webinarium jest dedykowane wszystkim architektom krajobrazu, którzy chcą skutecznie zabezpieczyć swoją działalność na wypadek szkód – na jednej kompleksowej polisie. Na webinarze będą mogli dowiedzieć się, jak dopasować ochronę polisy, by uwzględnić wszystkie ryzyka, z którymi wiąże się zawód architekta krajobrazu.
Spotkanie poprowadzą doradcy ubezpieczeniowi z firmy iExpert.pl, strategicznego partnera PZU, która od 12 lat współpracuje z IARP, prowadząc pełną obsługę polis zawodowych i prywatnych dla architektów.
Data: 9 luty, godz. 18.00
Nazwa wydarzenia: Wykład online pt. “O czym opowiada europejska architektura?”
Ewa P. Porębska, pierwsza polska jurorka Nagrody Unii Europejskiej Mies van der Rohe Award opowie o misji tego konkursu na wybranych przykładach nagrodzonych obiektów.
- Przybliży zasady pracy ekspertów i jury.
- Omówi wybrane polskie nominacje na tle kilku przełomowych dla architektury europejskiej obiektów nagrodzonych.
- Odpowie na pytanie, jaki jest cel nagrody i czy laureaci osiągają dalsze sukcesy.
Wykład towarzyszy wystawie Mies van der Rohe Award 2022 | polskie nominacje.
Data: 11 luty, godz. 9.00 - 14.00
Nazwa wydarzenia: Webinarium pt, “Akupunktura miasta”
Redakcja magazynu “Zieleń Miejska” zaprasza do udziału w webinarium, które jest bezpłatne dla pracowników jednostek samorządowych i rządowych, przedstawicieli inspektoratów ochrony środowiska, pracowników zarządów zieleni oraz zarządów dróg (decyduje forma prawna działalności), przedstawicieli fundacji oraz organizacji pozarządowych, pracowników szkół i uczelni wyższych.
W programie:
- planowanie przestrzenne i jakość przestrzeni,
- zielone ściany i dachy a ulgi podatkowe,
- parki kieszonkowe,
- meblowanie miasta,
- odbetonowywanie przestrzeni,
- naturalne place zabaw,
- ogrody społeczne,
- pnącza w zielonej akupunkturze miast,
- bezpieczny wypoczynek.
POLECANE WPISY
ARCHIWUM
TAGI
architektura Architektura & Biznes Architektura Krajobrazu blog o architekturze blog o małej architekturze Budma design Dobry Wzór donice miejskie eksperci inspiracje Jan Gehl Katowice komserwis komserwis producent małej architektury Komserwis Trzebinia konkurs kosze na śmieci kosz na śmieci kraków książka o architekturze mała architektura mała architektura komserwis meble miejskie meble miejskie komserwis miasto producent małej architektury producent mebli miejskich przestrzeń przestrzeń publiczna smart city stojaki rowerowe Stowarzyszenie Architektury Krajobrazu street furniture tablice informacyjne Targi Budma wrocław wydarzenia architektoniczne wydarzenia architektura Wydawnictwo Wysoki Zamek ławka ławka miejska ławka parkowa ławki miejskie ławki parkowe