31.10.2023
WYDARZENIA ARCHITEKTONICZNE I POKREWNE – LISTOPAD 2023
Przedostatni miesiąc 2023 roku obfituje w ciekawe wydarzenia architektoniczne i pokrewne.Czeka na Was m.in. „Forum dostępności” dotyczący projektowania uniwersalnego oraz wykład Natalii Szcześniak i Radosława Gajdy, twórców programu o architekturze i sztuce GOOD IDEA, autorów bestsellerowej książki „Archistorie. Jak odkrywać przestrzeń miast?”. Sprawdźcie, co jeszcze!
Data: 01.11.2023
Nazwa wydarzenia: Listopadowy numer bezpłatnego e-wydania magazynu A&B
We wstępie do listopadowego wydania zatytułowanego „Gra o miasto” Małgorzata Tomczak, redaktorka naczelna, tak opisuje tematykę artykułów:
„Pytamy (…) o architekta miasta, Miejską Komisję Urbanistyczno-Architektoniczną, edukację, konkursy, wreszcie rolę mediów, wiedząc, że gramy tu o wiele — o lepsze miasto, dobrą architekturę, czyli o jakość naszego życia”.
W nowym numerze przeczytacie m.in.:
- artykuł pt. „Proces budowania wspólnoty” podsumowujący 10. edycję Poznań Design Festiwalu,
- artykuł pt. „Troska o bezpieczeństwo żywnościowe zmieni nasze miasta”, czyli Joanna Erbel pisze o bazarach w miastach 15. minutowych,
- raport pt. „Wzmocnienie czynnika społecznego i merytorycznego w kształtowaniu przestrzeni miejskiej”.
To też Cię zainteresuje: Recenzja książki Joanny Erbel pt. “Wychylone w przyszłość. Jak zmienić świat na lepsze”
Data: 06.11.2023 - 09.11.2023
Nazwa wydarzenia: Paged Design Week – wydarzenie dla projektantów wnętrz
To wydarzenie odbędzie się w showroomie Paged Meble przy ul. Grochowskiej 306/308 w Warszawie. Podczas czterech dni zaplanowano sporo inspirujących wykładów i praktycznych warsztatów:
- poznasz najnowsze trendy,
- spotkasz najlepszych ekspertów z branży,
- weźmiesz udział w pokazie gięcia drewna.
Planowani eksperci: Irma Kozina, Magdalena Willmann, Magdalena Impert, Michał Jońca, Ula Michalak, Maria Thiel-Roman, Aleksandra Ciesielska, Jakub Szczęsny, Kacper Gronkiewicz oraz Nikodem Szpunar.
Przeczytaj też: „To zawieszenie było mi bardzo potrzebne” – wywiad z architektem Jakubem Szczęsnym
Data: 10.11.2023, godz. 9.00
Nazwa wydarzenia: Konferencja WAK2023: Gleba jako podstawa projektowania ekosystemowego
Dr inż. arch. krajobrazu Joanna Rayss w imieniu Zarządu Stowarzyszenia Architektury Krajobrazu zaprasza na to wyjątkowe wydarzenie. Podczas konferencji eksperci wytłumaczą, dlaczego gleba jest tak ważnym elementem w procesie projektowania i zarządzania zielenią:
- gleba to podstawa wszystkich ekosystemów lądowych,
- bez zdrowej, żywej gleby nie jesteśmy w stanie przeciwdziałać zmianom klimatu,
- architekci krajobrazu mogą mieć wpływ na zwiększenie sekwestracji glebowej oraz tworzyć odporne, zdrowe i przy okazji świetnie wyglądające otoczenie.
Data: 13.11.2023 - 14.11.2023
Nazwa wydarzenia: Forum dostępności pt. „Przestrzeń bez barier”
To pierwsza edycja forum, podczas którego omawiane będą następujące zagadnienia:
- projektowanie uniwersalne,
- dostępność architektoniczna,
- wyzwania związane ze zmianami prawnymi i społecznymi,
- kierunki rozwoju projektowania architektury i produktów uniwersalnych.
Podczas wydarzenia usłyszysz wykłady wielu ciekawych paneli i wykładów m.in.:
- panel pt. „Architektura zabawy. Projektowanie uniwersalne żłobków, przedszkoli, placów zabaw”,
- panel pt. „Zrehabilitować przestrzenie senioralne, czyli nowe podejście do projektowania wnętrz dla ochrony zdrowia, na przykładzie Ośrodka Rehabilitacji Neurologicznej i Senioralnej Neuroport w Kiekrzu”,
- panel pt. „Przestrzeń styku. O projektowaniu na styku przestrzeni publicznej i komercyjnej”.
Data: 17.11.2023, godz. 18.00
Nazwa wydarzenia: Wykład pt. „Trwałość, użyteczność… kłamstwo. Czyli, co obiecuje, a co dowozi współczesna architektura?”
Tak organizatorzy opisują to wydarzenie:
„Klasyczne wartości w architekturze i ich współczesna realizacja. Czy dzięki niewyobrażalnemu postępowi technicznemu ostatnich dekad udało się zagwarantować, że budynki są trwałe, użyteczne i piękne? W jaki sposób architekci XXI wieku zapewniają, że zaprojektowane przez nich budynki będą dobrze służyć użytkownikom przez długie lata, będą funkcjonalne i estetycznie interesujące a przy tym nie będą stanowić zbytniego obciążenia dla środowiska naturalnego? A może, wbrew wezwaniom Romualda Millera, architekci nie czują się już „pracownikami kultury i cywilizacji”, lecz wolą być pracownikami deweloperów?
Te problemy rozważą w swoim wystąpieniu Natalia Szcześniak i Radosław Gajda, twórcy programu o architekturze i sztuce GOOD IDEA, autorzy bestsellerowej książki „Archistorie. Jak odkrywać przestrzeń miast?”.
Wykład i spotkanie autorskie odbędą się w Międzynarodowym Centrum Kultury przy Rynku Głównym 25 w Krakowie. Wydarzenie bezpłatne, otwarte dla publiczności.
Organizujesz webinar, wykład, szkolenie z architektury lub dziedzin pokrewnych? Poinformuj nas o tym poprzez media społecznościowe lub e-mailowo: media@komserwis.pl. Kolejne zestawienie opublikujemy pod koniec listopada 2023 roku.
POLECANE WPISY
ARCHIWUM
TAGI
architektura Architektura & Biznes Architektura Krajobrazu blog o architekturze blog o małej architekturze Budma design Dobry Wzór donice miejskie eksperci inspiracje Jan Gehl Katowice komserwis komserwis producent małej architektury Komserwis Trzebinia konkurs kosze na śmieci kosz na śmieci kraków książka o architekturze mała architektura mała architektura komserwis meble miejskie meble miejskie komserwis miasto producent małej architektury producent mebli miejskich przestrzeń przestrzeń publiczna smart city stojaki rowerowe Stowarzyszenie Architektury Krajobrazu street furniture tablice informacyjne Targi Budma wrocław wydarzenia architektoniczne wydarzenia architektura Wydawnictwo Wysoki Zamek ławka ławka miejska ławka parkowa ławki miejskie ławki parkowe