31.03.2024
WYDARZENIA ARCHITEKTONICZNE I POKREWNE – KWIECIEŃ 2024
Zapraszamy na zapowiedź kwietniowych wydarzeń architektonicznych i pokrewnych. W naszym zestawieniu znajdziesz premiery książkowe, spotkania z architektami krajobrazu, konkursy i webinary. Sprawdź i wybierz coś dla siebie.
Data: 01.04.2024
Nazwa wydarzenia: Kwietniowe bezpłatne e-wydania magazynu A&B
W kwietniowym wydaniu magazynu Architektura & Biznes tematem głównym jest zielona rewolucja w miastach. W tym numerze zaprezentowano innowacyjne rozwiązania, które pomogą w budowaniu zielonej infrastruktury. Wybrane artykuły:
- rozmowa z prof. Ewą Kuryłowicz,
- rozmowa o hałasie w mieście z Danielem Mermerem z OPEN architektura,
- tekst publicystyczny Magdaleny Milert o wstydzie mieszkaniowym.
Data: 01.04.2024 do 31.05.2024
Nazwa wydarzenia: Ogólnopolski konkurs PLGBC Green Building Awards 2024
Organizatorem konkursu jest Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego z siedzibą w Gliwicach. Przedmiotem konkursu jest zgłoszenie zrównoważonego budynku, wnętrza, projektu budynku, produktu/usługi lub inicjatywy w 11. kategoriach m.in.: zrównoważony budynek biurowy, zrównoważony budynek sektora publicznego, zrównoważony produkt/usługa roku, ekologiczna inicjatywa miejska/gminna. W konkursie nie wymagane są żadne opłaty wstępne.
Data: 10.04.2024, godz. 18.30
Nazwa wydarzenia: Warszawska premiera książki „Długie lata 90. Architektura w Polsce czasów transformacji”
W książce „Długie lata 90. Architektura w Polsce czasów transformacji” znalazły się opisy i zdjęcia prawie 200 budynków z różnych polskich miast i miasteczek. Barwnie opowie o nich autorka –Anna Cymer, historyczka architektury. Wydarzenie poprowadzi dziennikarz Jakub Janiszewski.
Data: 13.04.2024, godz. 15.00
Nazwa wydarzenia: „Opowieści o przestrzeni: krajobraz z innej perspektywy”
Podczas tego spotkania architekci krajobrazu opowiadają o zrealizowanych przez siebie projektach. Wydarzenia odbywa się we Wrocławiu, wstęp wolny.
Data: 15.04.2024, godz. 9.30-11.00
Nazwa wydarzenia: Webinar SAK pt. Fitosocjologia w projektowaniu #2
Stowarzyszenie Architektury Krajobrazu zaprasza na drugi z cyklu pięciu webinarów dotyczących fitosocjologi w projektowaniu. Tym razem zostanie omówiony temat leśnych ogrodów biocenotycznych. Organizatorzy podkreślają, że:
„W zanieczyszczonych lokalizacjach o zdegradowanych warunkach glebowych i wodnych wdrażanie biocenotycznych rozwiązań to próba odtworzenia optymalnego ekosystemu z dużą szansą zakończenia przedsięwzięcia sukcesem”.
Data: 22.04.2024, godz. 9.00-14.30
Nazwa wydarzenia: IV EKOfeston Ekologiczny Festiwal Online
Kolejny raz zapraszamy na Ekologiczny Festiwal Online EKOfeston organizowany z okazji Dni Ziemi. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.
Data: 26.04.2024, godz. 10.00-14.00
Nazwa wydarzenia: Szkolenie online pt. „Walka z betonozą w praktyce”
Szkolenie to przeznaczone jest m.in. dla dla architektów, projektantów, architektów krajobrazu, pracowników samorządowych itp. Zakres tematyczny:
- usługi ekosystemowe,
- jak zawrócić z drogi „betonozy” w Polsce,
- rozbetonowanie dla drzew dojrzałych.
Organizujesz wydarzenia architektoniczne lub pokrewne? Napisz do nas w mediach społecznościowych lub na media@komserewis.pl – uwzględnimy je w kolejnym zestawieniu.
POLECANE WPISY
ARCHIWUM
TAGI
architektura Architektura & Biznes Architektura Krajobrazu blog o architekturze blog o małej architekturze Budma design Dobry Wzór donice miejskie eksperci inspiracje Jan Gehl Katowice komserwis komserwis producent małej architektury Komserwis Trzebinia konkurs kosze na śmieci kosz na śmieci kraków książka o architekturze mała architektura mała architektura komserwis meble miejskie meble miejskie komserwis miasto producent małej architektury producent mebli miejskich przestrzeń przestrzeń publiczna smart city stojaki rowerowe Stowarzyszenie Architektury Krajobrazu street furniture tablice informacyjne Targi Budma wrocław wydarzenia architektoniczne wydarzenia architektura Wydawnictwo Wysoki Zamek ławka ławka miejska ławka parkowa ławki miejskie ławki parkowe