06.06.2022
WYDARZENIA ARCHITEKTONICZNE I POKREWNE – CZERWIEC 2022
W czerwcu czeka na Was sporo branżowych wydarzeń w formule online. My chętnie weźmiemy udział w “Festiwalu Otwartych Pracowni Architektonicznych”, podczas którego można zobaczyć “od kuchni” pracę kilku biur projektowych. Ciekawie zapowiadają się też bezpłatne warsztaty organizowane przez Stowarzyszenie Architektury Krajobrazu. Sprawdźcie nasze comiesięczne zestawienie i wybierzcie coś dla siebie.
Data: 6-10 czerwca 2022
Nazwa wydarzenia: Festiwal Otwartych Pracowni Architektonicznych
Podczas tego wydarzenia zajrzycie wirtualnie do trzech pracowni architektonicznych. Spotkania będą transmitowane online na Facebooku i kanale YouTube miesięcznika "Architektura &Biznes".
- 6 czerwca, godz. 13.00
Pracownia REFORM Architekt z Łodzi. To prawdziwa kuźnia projektów luksusowych i niesztampowych domów jednorodzinnych spod znaku jednorożca.
- 9 czerwca, godz. 13.00
Design Lab Group z Łodzi. Ich specjalnością są: poprzemysłowa architektura, wielkomiejskie kamienice, wille i pałace fabrykantów.
- 10 czerwca, godz. 13.00
Sikora Wnętrza Architektura z Gdańska. To pracownia pod batutą profesora gdańskiego ASP Jana Sikory, która nie boi się niekonwencjonalnych rozwiązań np. budowy ściany z klocków Lego.
Data: 7-8 czerwca 2022
Nazwa wydarzenia: Międzynarodowy Kongres Klimatyczny “Regeneracja Miast”
To bardzo ważne wydarzenie z perspektywy kształtowania współczesnych miast. Jego celem jest wymiana krajowych i międzynarodowych doświadczeń dotyczących działań adaptacyjnych (przestrzennych, demograficznych, gospodarczych, środowiskowych) do zachodzących zmian klimatycznych.
Podczas kongresu eksperci podejmą próbę sformułowania rekomendacji pod kątem polskiej polityki przestrzennej i wielopodmiotowej polityki miejskiej na rzecz wspierania lokalnych strategii adaptacyjnych. To wydarzenia odbywa się stacjonarnie oraz w formule online.
Data: 9 czerwca 2022, 15 czerwca 2022
Nazwa wydarzenia: Bezpłatny cykl warsztatów SAK pt. Błękitno-zielona infrastruktura/Nature Based Solutions
Pozostały już tylko dwa spotkania w ramach warsztatów, których celem jest zapoznanie z problematyką wdrażania nowych rozwiązań zielono-niebieskich w inwestycjach miejskich.
- Spotkanie 3 (9 czerwca 2022, czwartek)
9:00 Przykłady rozwiązań przyjaznych naturze – dr inż. arch. kraj. Łukasz Dworniczak
Omówienie demonstratorów projektu Grow Green / Naturalne place zabaw / Wykorzystanie naturalnych materiałów
11:30 Współczesne metody prac przy drzewach studia przypadków – inż. arch. kraj. Maciej Motas
Diagnostyka drzew, praca sprężonym powietrzem, ochrona systemów korzeniowych
- Spotkanie 4 (15 czerwca 2022, środa)
9:00 Dobory nasadzeń dla terenów zieleni – dr, arch. kraj. Piotr Reda
Rozwiązania NBS, a bioróżnorodność / Dobory roślin w kontekście adaptacji do zmian klimatu
11:30 Nowatorskie sposoby wprowadzania zieleni – dr inż. arch. kraj. Aleksandra Gierko
Zieleń w pasach drogowych i na parkingach / nowe pomysły na zieleń / Pnącza jako sposób na adaptację miast do zmian klimatu.
Data: 21 czerwca, godz. 11.00
Nazwa wydarzenia: Webinar pt. “Projektowanie oświetlenia zieleni”
Organizatorzy chcą zwrócić uwagę na to, że oświetlenie staje się coraz bardziej istotnym elementem projektowania terenów zieleni. Aby przybliżyć ten temat, zapraszają na webinar, podczas którego zostaną poruszone następujące zagadnienia:
- dobre praktyki projektowe sprawiające, że przestrzeń staje się bardziej bezpieczna i dostępna dla użytkowników,
- praktyczne wytyczne dotyczące właściwego zastosowania różnych typów opraw,
- przepisy i normy dotyczące zagadnień związanych m.in. z wymaganymi poziomami natężenia światła,
- wskazówki jak odczytywać parametry techniczne opraw oświetleniowych,
- efektywność energetyczna,
- ochrona ciemnego nieba (DARK SKY).
Data: 20-22 czerwca, godz. 11.00
Nazwa wydarzenia: WODA W ZIELENI - 2-dniowe szkolenie dla architektów i architektów krajobrazu działających w zawodzie
Sekcja Architektury Krajobrazu OW SARP zaprasza na dwudniowe szkolenie OW SARP dla architektów i architektów krajobrazu, działających w zawodzie.
Wstęp na szkolenie jest wolny. Uwaga: Na szkolenie obowiązują zapisy, liczba uczestników szkolenia jest ograniczona. Rejestracja uczestników szkolenia nastąpi wg kolejności zgłoszeń – przy założeniu, że pierwszeństwo na 40 miejsc będą mieć członkowie OW SARP bez zaległości składkowych. Zgłoszenia na szkolenie: kontakt@sarp.warszawa.pl
Data: 30 czerwca, godz. 9.00
Nazwa wydarzenia: API GARDEN XXI - Projekt tarasu - różne style
Co zrobić, aby nasz taras wyglądał olśniewająco, a jednocześnie pełnił wszystkie potrzebne funkcje? Weź udział w kolejnej konferencji z cyklu “API GARDEN XXI”.
- Prelegent: Emilia Dypczynska-Banach, prowadząca pracownię Emogrody.
- Agenda wydarzenia:
09:00 - Rozpoczęcie konferencji, przywitanie, wprowadzenie do tematu konferencji
09:05 - 09:40 – Przedstawienie prelekcji „Projekt tarasu-różne style”
09:45 - Sesja pytań i odpowiedzi
10:00 - Zakończenie
POLECANE WPISY
ARCHIWUM
TAGI
architektura Architektura & Biznes Architektura Krajobrazu blog o architekturze blog o małej architekturze Budma design Dobry Wzór donice miejskie eksperci inspiracje Jan Gehl Katowice komserwis komserwis producent małej architektury Komserwis Trzebinia konkurs kosze na śmieci kosz na śmieci kraków książka o architekturze mała architektura mała architektura komserwis meble miejskie meble miejskie komserwis miasto producent małej architektury producent mebli miejskich przestrzeń przestrzeń publiczna smart city stojaki rowerowe Stowarzyszenie Architektury Krajobrazu street furniture tablice informacyjne Targi Budma wrocław wydarzenia architektoniczne wydarzenia architektura Wydawnictwo Wysoki Zamek ławka ławka miejska ławka parkowa ławki miejskie ławki parkowe