15.02.2018
ŁAWKA TALLIN – NIEPOWTARZALNY WZÓR
Przestrzeń miejska w przeciągu ostatnich kilku lat zmieniła się zdecydowanie in plus. Spacery po parkach, skwery, zagospodarowanie nawet najmniejszych placyków pod miejsca funkcjonalne daje pole do popisu projektantom.
Meble miejskie coraz częściej, oprócz podstawowej funkcji praktycznej, zwracają uwagę przechodniów poprzez wyeksponowanie funkcji estetycznej. Jednym z przykładów miejskiego designu jest minimalistyczna, ale bardzo charakterystyczna kolekcja Tallin.
Ławka z oparciem czy bez?
Ławka miejska Tallin z oparciem idealnie nadająca się do parków, skwerków i miejsc, gdzie ludzie lubią odpoczywać na łonie natury. Dzięki swojemu nowoczesnemu wyglądowi sprawia wrażenie unoszenia się w powietrzu, przez co przyciąga uwagę i zachęca do skorzystania. Dzięki zastosowaniu żeliwnej ramy daje poczucie stabilności, a drewniane elementy wykonane z drzew iglastych przywołują na myśl skojarzenia z nowoczesnymi rozwiązaniami designerskimi.
Ławka Tallin dostępna jest także w wersji bez oparcia. Takie rozwiązanie sprawdzi się na traktach przechodnich w centrum miasta, przy przejściach pomiędzy blokami, można ją wykorzystać również jako „poczekalnia” na przystankach komunikacji miejskiej lub przy ścianach, ponieważ brak oparcia sugeruje raczej krótki czas użytkowania, do przysiadania na chwilę.
Funkcja – czystość
Kosz na śmieci to element małej architektury, który często pada ofiarą dewastacji. Na szczęście z pomocą przychodzą produkty z kolekcji Tallin, które wyróżnia betonowa podstawa, która odporna jest na warunki zewnętrzne. Idealne wymiary zostały zoptymalizowane do średniego wzrostu dorosłego człowieka, dzięki czemu sięga dokładnie do podudzia, co pozwala na łatwy dostęp, wystarczy wyciągnąć rękę przed siebie, bez pochylania się, bez szukania otworu.
Nowoczesny design, zaokrąglenia i kolorystyka pasująca do pozostałych elementów kolekcji sprawia, że wygląda spójnie.
Separacja, odgrodzenia, granica
Słupki uliczne, wykonane w spójnej kolorystyce z kompozytu polimerowego zalewanego betonem tworzą trwały i estetyczny element, który jasno stawia granice pomiędzy elementami przestrzennymi. Zastosowanie takiego rozwiązania wydaje się być idealne np. pomiędzy chodnikiem, a fragmentem parkingu przyulicznego w centrach miast. W sposób nienachalny odgrodzi miejsca wyznaczone dla przechodniów od traktów komunikacyjnych, a przez zastosowanie nowoczesnego wyglądu nawiązującego do latarni morskiej, czy kolumn starożytnych stanowi element ozdobny miejskiej przestrzeni.
Katalog produktowy wraz z opisami technicznymi dostępny jest pod tym linkiem.POLECANE WPISY
ARCHIWUM
TAGI
architektura Architektura & Biznes Architektura Krajobrazu blog o architekturze blog o małej architekturze Budma design Dobry Wzór donice miejskie eksperci inspiracje Jan Gehl Katowice komserwis komserwis producent małej architektury Komserwis Trzebinia konkurs kosze na śmieci kosz na śmieci kraków książka o architekturze mała architektura mała architektura komserwis meble miejskie meble miejskie komserwis miasto producent małej architektury producent mebli miejskich przestrzeń przestrzeń publiczna smart city stojaki rowerowe Stowarzyszenie Architektury Krajobrazu street furniture tablice informacyjne Targi Budma wrocław wydarzenia architektoniczne wydarzenia architektura Wydawnictwo Wysoki Zamek ławka ławka miejska ławka parkowa ławki miejskie ławki parkowe