30.06.2018
KOLEKCJA SFERIS – NIE Z TEJ ZIEMI
Wraz z nastaniem lata, coraz częściej spoglądamy na bezchmurne niebo. Kto z nas będąc małym dzieckiem choć raz nie wyobrażał sobie tego, jak to jest być, tam, w kosmosie.
Układ słoneczny, astronomia, galaktyka, planety są to zagadnienia, które ciekawią ludzkość odkąd tylko odkryto, że jest wszechświat. Animuszu dodaje fakt, że jest to tak niedostępna sfera wykraczająca w strefę wyobraźni, że co raz częściej architekci inspirują się kosmosem - także jeśli chodzi o projektowanie mebli miejskich.
Kiedy w 2011 roku, brytyjski miliarder Richard Branson, właściciel Virgin Galactic zapowiedział, że będzie można odbywać turystyczne loty w kosmos, wszechświat zdał się być na wyciągnięcie ręki. 14 października 2012 skok ze stratosfery wykonał Felix Baumgartner. To wywołało burzę oklasków, a także znów przybliżyło ludzkości kosmos. Nie da się nie zauważyć, że to co niedostępne, nieodkryte, niedopisane wywołuje szerokie zainteresowanie. Marzenia zawsze budowane są na tym co jest prawie niemożliwe do osiągnięcia, a jednak gdy odpowiednia motywacja zadziała, to człowiek potrafi się zmobilizować i osiągnąć swój cel.
Inspiracje kosmosem są widoczne w różnych dziedzinach życia. My dziś chcemy pokazać, że w prosty sposób można stworzyć kosmos nawet w centrum miasta. Posłuży do tego kolekcja Sferis, skomponowana z betonowych kul. Słupki miejskie oraz donica betonowa w formie kul i półkul, wykonane są w całości z trwałego betonu. Dzięki temu nasze produkty Sferis zaskakują nie tylko wyglądem, ale i odpornością na uszkodzenia zewnętrzne oraz szkodliwe działanie czynników atmosferycznych.
Poprzez zestawienie ze sobą kilku elementów z kolekcji, (w ofercie dostępne są kule w różnej wielkości i całe, bądź przepołowione), można uzyskać ciekawy efekt przypominający planety, czy fazy księżyca. Dodatkowo mieszając ze sobą struktury betonu piaskowanego z malowanym w kilku odcieniach, nawiązać można do układu słonecznego. Takie elementy stanowią nie tylko dekorację, ale mogą posłużyć za strefę odpoczynku, jako podstawa do fontanny, czy oddzielić w nietypowy sposób przestrzeń miejską.
Jak widać nie trzeba od razu polecieć w kosmos, by poczuć się bliżej planet. Polecamy takie rozwiązania, bo inspiracje pokazują jak w estetyczny i ciekawy sposób da się ożywić martwą betonową przestrzeń miast.
POLECANE WPISY
ARCHIWUM
TAGI
architektura Architektura & Biznes Architektura Krajobrazu blog o architekturze blog o małej architekturze Budma design Dobry Wzór donice miejskie eksperci inspiracje Jan Gehl Katowice komserwis komserwis producent małej architektury Komserwis Trzebinia konkurs kosze na śmieci kosz na śmieci kraków książka o architekturze mała architektura mała architektura komserwis meble miejskie meble miejskie komserwis miasto producent małej architektury producent mebli miejskich przestrzeń przestrzeń publiczna smart city stojaki rowerowe Stowarzyszenie Architektury Krajobrazu street furniture tablice informacyjne Targi Budma wrocław wydarzenia architektoniczne wydarzenia architektura Wydawnictwo Wysoki Zamek ławka ławka miejska ławka parkowa ławki miejskie ławki parkowe