10.11.2018
DOBRZE ZABEZPIECZONE GABLOTY
Nie dostanie się do nich żaden włamywacz… ani kropla wody. Sprawdź dlaczego! O szczegółach konstrukcji gablot informacyjnych Komserwis opowiada Łukasz Barański, kierownik pracowni wdrożeniowej, Ekspert Komserwis.
Dwa tygodnie temu omawialiśmy aspekty wizualne gablot i tablic informacyjnych Komserwis. W artykule zawarliśmy szczegółowe informacje dla wszystkich zainteresowanych projektami nadruków na gabloty i tablice (regulaminy, mapy, informacje). Jeśli artykuł Cię ominął, zajrzyj do tekstu i dowiedz się jak sprawić, by zakupiona gablota lub tablica przykuła uwagę przechodniów.
Poza pytaniami o możliwość zamówienia projektu, w mailach od Klientów równie często pojawiają się zapytania o szczegóły techniczne naszych gablot i słupów informacyjnych. Dotyczą one zazwyczaj spraw najistotniejszych: rodzaju oszklenia, wymiarów powierzchni ekspozycyjnej czy sposobu otwierania gabloty. Poniżej szczegółowo odpowiadamy na zapytania dotyczące kwestii technicznych. Przy okazji zdradzamy kilka naszych sekretów.
Grunt to (wytrzymała) podstawa
Gabloty informacyjne to elementy małej architektury, które muszą być bezpiecznie i solidnie zamontowane w podłożu. Gabloty z kolekcji Komserwis posiadają specjalne słupy podtrzymujące, które wbetonowane w podłoże, zapewniają stabilną pozycję całej konstrukcji. To niezwykle istotne – produkty służące mieszkańcom miast, nie mogą im w żaden sposób zagrażać.
Nasze produkty wyróżnia także solidna konstrukcja - gablota została wykonana ze stopów aluminium, a słupy podtrzymujące z rur stalowych ocynkowanych oraz ozdobnych elementów żeliwnych. Wytrzymałe materiały, w tym ocynkowane rury słupów, sprawiają, że produkty są odporne na korozję, akty wandalizmu i inne uszkodzenia, na które gabloty i słupy informacyjne w przestrzeni miejskiej są często narażone. Aby gabloty zachowywały pierwotny wygląd przez jak najdłuższy czas, stosujemy system lakierowania proszkowego, który nadaje estetykę, dodatkowo zabezpiecza konstrukcję przed działaniem czynników zewnętrznych i jest odporny na uszkodzenia mechaniczne.
Szczelnie i bezpiecznie
Nasze gabloty posiadają kilka niestandardowych rozwiązań, które ułatwiają korzystanie z produktu oraz wydłużają jego życie:
1. Skrzydło drzwiowe otwierane do góry i podtrzymywane przy pomocy dwóch sprężyn gazowych. Taki system otwierania jest bardzo wygodny i praktyczny, zwłaszcza podczas deszczu, gdy drzwi gabloty tworzą daszek chroniący materiały na gablocie oraz osobę obsługującą przed zmoknięciem.
2. Uszczelnienie. Gablota wyposażona jest w gumowe uszczelki okalające skrzydło drzwi oraz powierzchnię oszkloną. Dzięki temu woda nie ma możliwości przeniknięcia do wnętrza gabloty.
3. Wentylacja. Gablota jest szczelna, ale jednocześnie posiada otwory wentylacyjne, które nie pozwalają na gromadzenie się wewnątrz wilgoci. Zapobiega to parowaniu szyby od wewnątrz, dzięki czemu możemy zawsze zobaczyć co znajduje się w gablocie. Ponadto dzięki wentylacji materiały w gablocie nie są zawilgocone, co jest istotne zwłaszcza w przypadku elementów papierowych.
4. Bezpieczne zamknięcie. Każda gablota jest wyposażona w indywidualny klucz. Tylko z jego pomocą można dostać się do wnętrza. Dzięki temu nikt niepowołany nie będzie mógł zamieszczać na niej informacji.
5. Trwałe szkło. W gablotach stosujemy trwałe i bezpieczne szkło, które jest odporne na zarysowania i nie stwarza zagrożenia w przypadku uszkodzenia lub rozbicia.
6. Powierzchnia ekspozycyjna wykonana z blachy lakierowanej proszkowo. To wytrzymała blacha umożliwiająca przypinanie materiałów za pomocą magnesów.
Zastosowanie powyższych rozwiązań ma służyć wygodzie użytkowników i zapewnić długie użytkowanie produktu. Jeśli jesteś zainteresowany gablotami i tablicami informacyjnymi Komserwis, skontaktuj się z naszym biurem obsługi, gdzie uzyskasz odpowiedź na wszelkie pytania.
POLECANE WPISY
ARCHIWUM
TAGI
architektura Architektura & Biznes Architektura Krajobrazu blog o architekturze blog o małej architekturze Budma design Dobry Wzór donice miejskie eksperci inspiracje Jan Gehl Katowice komserwis komserwis producent małej architektury Komserwis Trzebinia konkurs kosze na śmieci kosz na śmieci kraków książka o architekturze mała architektura mała architektura komserwis meble miejskie meble miejskie komserwis miasto producent małej architektury producent mebli miejskich przestrzeń przestrzeń publiczna smart city stojaki rowerowe Stowarzyszenie Architektury Krajobrazu street furniture tablice informacyjne Targi Budma wrocław wydarzenia architektoniczne wydarzenia architektura Wydawnictwo Wysoki Zamek ławka ławka miejska ławka parkowa ławki miejskie ławki parkowe