04.08.2021
ARCHITEKTURA, DESIGN, URBANISTYKA – WYDARZENIA SIERPIEŃ 2021
Wakacje w pełni, dlatego czas się zrelaksować… jeśli jednak będziecie mieć trochę czasu w podróży, zerknijcie na naszą listę branżowych wydarzeń online. Każdy miłośnik architektury, sztuki, tematów miejskich lub designu, znajdzie tu coś dla siebie.
Data: 5.08.2021, godz. 11.00 - 12.30
Nazwa wydarzenia: Wyobraź sobie miasto. Zrównoważony rozwój dla miasta i świata. ONLINE.
To trzecie już wydarzenie z serii pt. “Wyobraź sobie miasto. Cykl rozmów o przyszłości”. Podczas dyskusji zostaną poruszone następujące zagadnienia:
- Budowanie z myślą o ekologii i zrównoważonym rozwoju.
- Materiały i surowce przyszłości.
- Implementacja nowych technologii i odnawialnych źródeł energii.
- Znaczenie kultury mobilności dla rozwoju miasta.
- Rola zielonych enklaw w mieście.
Tematy podejmą następujący eksperci:
- Keynote speaker: Marta Żakowska, antropolożka, założycielka i naczelna Magazynu Miasta
- Jerzy Łątka, architekt, wykładowca na Wydziale Architektury Politechniki Wrocławskiej
- Małgorzata Kuciewicz, architektka, Grupa Projektowa Centrala
- Maciej Siuda, architekt, projektant
Udział w spotkaniu jest bezpłatny, wystarczy zarejestrować się tutaj: https://app.evenea.pl/event/871380-2/
Data: 8.08.2021, godz. 18.30 - 20.00
Nazwa wydarzenia: Miasto i jego muzeum. Capri | Bezpłatny wykład online
Centrum Interpretacji Zabytku zaprasza na bezpłatny wykład dra Olafa Kwapisa z serii prelekcji o najcenniejszych kolekcjach sztuki prezentowanych w miastach obecnych na liście światowego dziedzictwa kulturowego UNESCO. Tym razem wybierzecie się w podróż na wyspę Capri:
“Pośrodku Zatoki Neapolitańskiej, skąpana w słońcu, wyłania się z lazurowej toni skalista, lecz przyjazna wyspa Capri. Jej mityczna sława ma korzenie w starożytności. To tu cesarz Tyberiusz stworzył swój azyl, miejsce ucieczki od trudów rządzenia. Jego śladami podążali kolejni – politycy, literaci, artyści, przedsiębiorcy, naukowcy – którzy od XIX stulecia uciekali na Capri przed zgiełkiem codzienności. To wsypa Axela Munthe, Malapartego, barona Fersena i wielu innych. O nich, ich mecenacie i przypadkach, które są osobliwymi, fascynującymi historiami, opowiemy podczas tej podróży na Południe”.
Data: 24.08.2021, godz. 7:00
Nazwa wydarzenia: WARSZAWA. ARCHITEKTURA, SPOŁECZNOŚĆ. #6 HOTEL WARSZAWA
Cykl podcastów "WARSZAWA. ARCHITEKTURA, SPOŁECZNOŚĆ" dotyczy najbardziej znaczących warszawskich realizacji architektoniczno-przestrzennych, które zmieniły krajobraz stolicy po 1989 r. i wpłynęły na styl życia mieszkańców.
W nowym odcinku poznacie historię hotelu Warszawa - najwyższego wieżowca powojennej Polski, zaprojektowanego w stylu modernistycznym przez znakomity zespół architektoniczno-konstruktorski.
Podcasty o Warszawie powstają we współpracy Domu Spotkań z Historią (instytucja doświadczona w popularyzacji historii Warszawy) z Fundacją Bęc Zmiana (organizacja zajmująca się nowatorską dokumentacją współczesnej architektury).
Chcesz poinformować nas o ciekawym wydarzeniu, które realizowane jest online? Napisz na: media@komserwis.pl Z chęcią opiszemy jeszcze więcej inspirujących branżowych eventów.
POLECANE WPISY
ARCHIWUM
TAGI
architektura Architektura & Biznes Architektura Krajobrazu blog o architekturze blog o małej architekturze Budma design Dobry Wzór donice miejskie eksperci inspiracje Jan Gehl Katowice komserwis komserwis producent małej architektury Komserwis Trzebinia konkurs kosze na śmieci kosz na śmieci kraków książka o architekturze mała architektura mała architektura komserwis meble miejskie meble miejskie komserwis miasto producent małej architektury producent mebli miejskich przestrzeń przestrzeń publiczna smart city stojaki rowerowe Stowarzyszenie Architektury Krajobrazu street furniture tablice informacyjne Targi Budma wrocław wydarzenia architektoniczne wydarzenia architektura Wydawnictwo Wysoki Zamek ławka ławka miejska ławka parkowa ławki miejskie ławki parkowe