04.12.2014
ŁAWKA LYON BEZ TAJEMNIC
Poznaj historię prestiżowego produktu Komserwis. Ławki Lyon od lat cieszą się popularnością, zdobyły także nagrody i wyróżnienia. O szczegółach opowiada Aneta Bolisęga, autorka projektu.
Koniec roku to dobry czas na podsumowania. Na spojrzenie za siebie i analizę tego co się zrobiło do tej pory. Wszystko po to, by obrać właściwy kierunek na przyszłość. W Komserwis nasze dotychczasowe dokonania bardzo nas inspirują. Staramy się rozwijać i udoskonalać to, co w naszej ofercie najlepsze. Do tego typu produktów należą bez wątpienia ławki miejskie z kolekcji Lyon. W międzyczasie zapraszamy do zapoznania się z historią produktu.
Otwarci na innowacje
Ławka Lyon, której premiera odbyła się w 2009 roku, wyróżnia się nie tylko spośród mebli miejskich Komserwis – to prawdziwa perełka w świecie małej architektury. Produkt powstał z połączenia trwałej i wytrzymałej stalowej podstawy oraz siedziska wykonanego z naturalnego drewna, nadającego całej konstrukcji ciepłego charakteru.
To co szczególnie wyróżnia ławkę Lyon, to niebanalna forma. Aneta Bolisęga, projektantka Komserwis, autorka projektu, wyjaśnia, że wynikało to z ogólnego zamysłu: - Projekt był odpowiedzią na potrzeby naszych Klientów. W 2009 roku firma Komserwis intensywnie się rozwijała, poszukiwała nowych technologii, które można byłoby wykorzystać w produkcji elementów małej architektury.
Ławka Lyon produkcji Komserwis (kliknij by dowiedzieć się więcej).Przy opracowywaniu katalogu na 2008/2009 rok zdecydowaliśmy się na wprowadzenie kilku nowości do oferty i jedną z nich, oprócz żeliwnych ławek Tunis, były właśnie ławki Lyon. Efekty tych poszukiwań i prac nad nowymi projektami pojawiły się także w kolejnych katalogach firmy – dodaje autorka.
Warto w tym miejscu przypomnieć opis, jaki towarzyszył produktowi we wspomnianym katalogu, w którym przedstawiona zostaje ogólna wizja produktu:
Projektowanie to fascynująca, niepowtarzalna i pełna odpowiedzialności podróż do określonego celu... Celu, do którego trasę wyznacza szereg czynników, które musimy poznać, zrozumieć i odpowiednio ze sobą połączyć. Z jednej strony mamy oczekiwania klienta i jego odczucia emocjonalne, z góry określone założenia oraz wytyczne projektowe a także kontekst miejsca i relacje pomiędzy przeszłością, teraźniejszością i przyszłością. Z drugiej strony kwestie czysto technologiczne i wymogi ergonomiczne. Te wszystkie elementy musimy umiejętnie skomponować z naszym osobistym podejściem do zagadnienia, z naszym sposobem wyrażenia samego siebie, by u celu czerpać satysfakcję z czynienia otaczającego nas świata ciekawszym, piękniejszym i bardziej przyjaznym.
Nagrody, które cieszą
Poszukiwanie i inwestowanie w nowe technologie i niebanalne rozwiązania na stałe wpisało się w politykę Komserwis. To odważne podejście do rozwoju oferty mocno procentuje. Ławka do dziś cieszy się zainteresowaniem Klientów. Co więcej nowa forma ławki zaprezentowana na przykładzie kolekcji Lyon została nagrodzona tytułem Produkt Roku 2009 w plebiscycie organizowanym przez portal ArchitekturaKrajobrazu.info.
Nagrodzona Ławka z kolekcji Lyon. Kliknij by dowiedzieć się więcej na temat produktu.Ponadto eksperci Instytutu Wzornictwa Przemysłowego zarekomendowali ławkę Lyon do konkursu Dobry Wzór 2010. W uzasadnieniu czytamy: - To interesujący przykład nowoczesnej w wyrazie małej architektury. Niebanalna forma, dopracowany detal. Ciekawe wzorniczo rozwiązanie podpór kształtowanych z załamywanej płaszczyzny blachy (…).
Aneta Bolisęga, autorka projektu, odbiera nagrodę za ławkę Lyon.Tego rodzaju opinie utwierdzają nas w przekonaniu, że rozwój i nowatorskie podejście do klasycznych produktów, to dobry sposób na rozwój.
Szczególna ławka
Aneta Bolisęga przyznaje, że ławki Lyon, także dzięki wspomnianym nagrodą, mają dla niej szczególnie znaczenie: - Ławka Lyon jest moim pierwszym projektem w firmie Komserwis, który doczekał się prototypu, pojawił się w ofercie i katalogu firmy a później został wyróżniony i nagrodzony. Wciąż cieszy się zainteresowaniem. Pojawia się w wielu projektach i realizacjach. Ławkę Lyon można znaleźć m.in. przed Sądem Rejonowym w Rzeszowie.
Na pytanie o to jak dziś Aneta Bolisęga ocenia swój projekt, autorka odpowiada: - Nadal jestem z niego zadowolona. Każdego projektanta cieszą nagrody i wyróżnienia a przede wszystkim zainteresowanie Klientów produktem. Jestem dumna, że można zobaczyć ławkę w różnych miejscach Polski i dzięki temu projektowi wiele miejsc staje się piękniejszych.
Polska pięknieje z Komserwis
Chcecie zobaczyć jak Komserwis odmienia krajobraz polskich miast? Zapraszamy na oficjalną stronę internetową do zakładki realizacje, gdzie znajdziecie inspirujące przykłady odmienionych parków, skwerów i centrum miast.
Ponadto zapraszamy do polubienia profilu Piękno wspólnej przestrzeni na facebooku, gdzie regularnie przedstawiamy interesujące aranżacje przestrzenne – z produktami Komserwis i nie tylko.
POLECANE WPISY
ARCHIWUM
TAGI
architektura Architektura & Biznes Architektura Krajobrazu blog o architekturze blog o małej architekturze Budma design Dobry Wzór donice miejskie eksperci inspiracje Jan Gehl Katowice komserwis komserwis producent małej architektury Komserwis Trzebinia konkurs kosze na śmieci kosz na śmieci kraków książka o architekturze mała architektura mała architektura komserwis meble miejskie meble miejskie komserwis miasto producent małej architektury producent mebli miejskich przestrzeń przestrzeń publiczna smart city stojaki rowerowe Stowarzyszenie Architektury Krajobrazu street furniture tablice informacyjne Targi Budma wrocław wydarzenia architektoniczne wydarzenia architektura Wydawnictwo Wysoki Zamek ławka ławka miejska ławka parkowa ławki miejskie ławki parkowe