30.06.2024
WYDARZENIA ARCHITEKTONICZNE I POKREWNE – LIPIEC 2024
Choć wakacje rozpoczęły się na dobre, to osoby, które chcą poszerzać swoją wiedzę, nadal znajdą na rynku sporo wydarzeń architektonicznych i pokrewnych. Sprawdźcie nasze lipcowe zestawienie i wybierzcie coś dla siebie.
Data: 01.07.2024
Nazwa wydarzenia: Wakacyjne bezpłatne e-wydania magazynu Architektura & Biznes (online)
Wakacyjne wydanie magazynu poświęcone jest w całości domom jednorodzinnym. Eksperci zauważają, że Polacy budują coraz mniej domów. Dlaczego? Na to pytanie znajdziecie odpowiedź właśnie w tym numerze.
Oto kilka wybranych przez nas artykułów:
- „Szczecin na scenie!” – podsumowanie 15. edycji Westivalu Architektury w Szczecinie
- „Nie lękajcie się słupków!” – Z Łukaszem Drozdą rozmawia Jakub Głaz
To też Cię zainteresuje: „Miejskie strachy. Miasto 15-minutowe, 5 G i inne potwory” – kilka słów o książce Łukasza Drozdy
- „Czy zbudujemy jeszcze jeden nowy dom?” – artykuł Magdaleny Milert
Data: Od 04.07.2024 do 30.09.2024
Nazwa wydarzenia: Wystawa prac Jana Bogusławskiego (stacjonarnie)
Narodowy Instytut Architektury i Urbanistyki oraz Instytut Wzornictwa Przemysłowego zapraszają na wystawę twórczości Jana Bogusławskiego. Ekspozycja zawiera ponad 200 obiektów:
- oryginalne meble,
- niepublikowane rysunki i szkice autora,
- projekty budowlane,
- makiety architektoniczne,
- fotografie oraz materiały archiwalne.
Wystawę można oglądać od 4 lipca (wernisaż, godz. 18.00) do 30 września 2024 w Instytucie Wzornictwa Przemysłowego w Warszawie.
Data: 13.07.2024
Nazwa wydarzenia: Mozaika lokalnych tożsamości: lipcowy spacer z projektantami (stacjonarnie)
W lipcu organizatorzy zapraszają na spacer po Moście Europejskim w Siekierkach z Tomaszem Maksymiukiem (MXL4 Architekci) i Igorem Szakowskim (p.o. Dyrektor Zespołu Parków Krajobrazowych województwa zachodniopomorskiego).
Pozostałe zaplanowane spacery:
13 lipca (sobota) | Most Europejski w Siekierkach
25 sierpnia (niedziela) | Enklawa przyrodnicza Bobrowisko w Starym Sączu
7 września (sobota) | Pomosty nad Jeziorem Słupeckim
21 września (sobota) | Modernizacja Uniwersytetu Rzeszowskiego
5 października (sobota) | Zespół zabudowy Mieszkanie plus w Łowiczu
20 października (niedziela) | Muzeum Ognia w Żorach
Data: rejestracja od 26.07.2024
Nazwa wydarzenia: Konkurs na opracowanie koncepcji pn.: Budowa Lubuskiego Uniwersyteckiego Centrum Onkologii w Szpitalu Uniwersyteckim im. Karola Marcinkowskiego w Zielonej Górze (online)
Organizatorem konkursu jest Szpital Uniwersytecki im. Karola Marcinkowskiego w Zielonej Górze przy udziale Stowarzyszenia Architektów Polski, oddział w Zielonej Górze. Główny cel to: „uzyskanie najlepszej pod względem architektonicznym, przestrzennym i funkcjonalno-użytkowym koncepcji opracowania konkursowego”. Przedmiotem konkursu jest „koncepcja architektoniczno-przestrzenna nowego obiektu Centrum Onkologii wraz z nadziemnym łącznikiem integrującym go funkcjonalnie z istniejącym Centralnym Blokiem Operacyjnym zlokalizowanym w budynku C1 (rozbudowa CBO) wraz z zagospodarowaniem terenu (…)”.
Organizujesz webinar, szkolenie lub piknik architektoniczny? Napisz do nas w mediach społecznościowych lub na media@komserwis.pl . Z przyjemnością uwzględnimy Twoje wydarzenie w kolejnych zestawieniach.
POLECANE WPISY
ARCHIWUM
TAGI
architektura Architektura & Biznes Architektura Krajobrazu blog o architekturze blog o małej architekturze Budma design Dobry Wzór donice miejskie eksperci inspiracje Jan Gehl Katowice komserwis komserwis producent małej architektury Komserwis Trzebinia konkurs kosze na śmieci kosz na śmieci kraków książka o architekturze mała architektura mała architektura komserwis meble miejskie meble miejskie komserwis miasto producent małej architektury producent mebli miejskich przestrzeń przestrzeń publiczna smart city stojaki rowerowe Stowarzyszenie Architektury Krajobrazu street furniture tablice informacyjne Targi Budma wrocław wydarzenia architektoniczne wydarzenia architektura Wydawnictwo Wysoki Zamek ławka ławka miejska ławka parkowa ławki miejskie ławki parkowe