

03.01.2023
Nowy rok na naszym blogu rozpoczynamy od zestawienia ciekawych wydarzeń branżowych, które odbędą się w tym miesiącu. Z reguły w naszych rekomendacjach uwzględniamy: wystawy, wykłady, festiwale, premiery magazynów branżowych, konkursy. Sprawdźcie i wybierzcie coś dla siebie. W tym roku będziemy informować nie tylko o inicjatywach w formule online.
Nowy numer poświęcony jest głośnym w ostatnich latach przeobrażeniom i rewitalizacjom obszarów miejskich. Chodzi o takie projekty jak m.in.: Fabryka Pełna Życia, Elektrownia Powiśle, Cukrownia Żnin czy Browary Warszawskie. W styczniowym wydaniu znalazło się też architektoniczne podsumowanie minionego roku. Polecamy! E-wydanie można pobrać bezpłatnie.
To prawdziwa gratka dla miłośników rzemiosła i małej architektury. Jak informują organizatorzy:
“Wystawa zabiera widzów w podróż dookoła świata. Prezentuje współczesne projekty, czerpiące z tradycyjnych technik rzemieślniczych, wskazuje, jak rzemiosło może funkcjonować jako usługa i co kryje się pod hasłem: nowe rzemiosło w odniesieniu do przestrzeni, z której korzystamy wspólnie”.
Hasło tegorocznej edycji brzmi: TOGETHER 4 HUMANITY. Wydarzenie odbędzie się w formule:
Podczas 4 Design Days 2023 omówione zostaną kwestie związane z różnorodnością w aspekcie gospodarczym, energetycznych, surowcowym. Prelegenci będą dyskutować o tym, jak można mądrze zaspakajać potrzeby konsumpcyjne. Jak projektować i wytwarzać, by chronić naszą planetę.
Prelegentami podczas wydarzenia będą architekci, projektanci oraz inwestorzy. Wśród nich m.in.:
Celem konkursu jest znalezienie projektów odzwierciedlających wartości Nowego Europejskiego Bauhausu, takie jak zrównoważony rozwój, estetyka i włączenie społeczne. Zrealizowane projekt lub koncepcje można zgłaszać w ramach czterech kategorii:
Uczestnicy mogą wybrać jedną z trzech konkurencji.
- Konkurencja A: „Mistrzowie Nowego Europejskiego Bauhausu” — opracowane i ukończone projekty.
- Konkurencja B: „Wschodzące Gwiazdy Nowego Europejskiego Bauhausu” — koncepcje zgłaszane przez młodych twórców w wieku do 30 lat.
- Konkurencja C: „Mistrzowie Nowego Europejskiego Bauhausu – Edukacja” — projekty poświęcone edukacji i uczeniu się.
Zapraszamy do wzięcia udziału w polskiej edycji konkursu, którego celem jest promocja architektury z naturalnych, trwałych i szlachetnych materiałów ceramicznych. Zwycięzcy zostaną kandydatami do kolejnej międzynarodowej edycji Brick Award 2024.
Do konkurs można zgłaszać projekty zrealizowane na terenie Polski po 1 stycznia 2020 roku, w których wykorzystano materiały ceramiczne. Wykorzystanie produktów Wienerberger nie jest warunkiem udziału w konkursie.
Planujesz zorganizować ciekawe branżowe wydarzenie? Napisz do nas na: media@komserwis.pl lub w mediach społecznościowych. Twoją propozycję uwzględnimy w naszym kolejnym podsumowaniu.
ARCHIWUM
TAGI
architektura Architektura & Biznes Architektura Krajobrazu blog o architekturze blog o małej architekturze Budma design Dobry Wzór donice miejskie eksperci inspiracje Jan Gehl Katowice komserwis komserwis producent małej architektury Komserwis Trzebinia konkurs kosze na śmieci kosz na śmieci kraków książka o architekturze mała architektura mała architektura komserwis meble miejskie meble miejskie komserwis miasto producent małej architektury producent mebli miejskich przestrzeń przestrzeń publiczna smart city stojaki rowerowe Stowarzyszenie Architektury Krajobrazu street furniture tablice informacyjne Targi Budma wrocław wydarzenia architektoniczne wydarzenia architektura Wydawnictwo Wysoki Zamek ławka ławka miejska ławka parkowa ławki miejskie ławki parkowe