25.02.2017
NIEZBĘDNIK INWESTORA I UŻYTKOWNIKA – STOJAKI ROWEROWE
Czas na nowy cykl, w którym w trzech punktach przedstawiać będziemy najważniejsze zagadnienia dotyczące wybranej małej architektury. Jako, że sezon na dwa kółka już tuż tuż, zaczynamy od stojaków rowerowych.
1. Do jakich przestrzeni?
Potencjał stojaków rowerowych doceniają nie tylko włodarze miast, ale też inwestorzy zajmujący się branżą hotelową i mieszkaniową. Bezpieczne stojaki rowerowe sprawdzą się w takich miejscach, jak:
- Nowoczesne osiedla mieszkaniowe - dobrym przykładem jest inwestycja Metrobielany, którą opisujemy w artykule Komserwis popularny w stolicy – fotoreportaż. W tej przestrzeni, zlokalizowanej blisko terenów zielonych i rekreacyjnych, znalazły się bezpieczne stojaki rowerowe z kolekcji Brno Komserwis.
- Hotele – stojaki rowerowe przy hotelu to ukłon wobec gości ceniących aktywny tryb życia. Dodatkowo mogą stanowić oryginalną ozdobą danej przestrzeni jak np. stojaki rowerowe z kolekcji Haga znajdujące się przed hotelem Młyn Jacka w Wadowicach.
- Budynki użyteczności publicznej.
- Centrum miasta, róg ważnej ulicy.
- Budynki edukacyjne (szkoły, uczelnie etc.).
Ważne! Każdy inwestor powinien pamiętać o tym, by stojaki rowerowe znalazły się w łatwo dostępnych i oświetlonych miejscach. Najlepiej monitorowanych kamerami telewizji przemysłowej.
2. Jak wybrać bezpieczny stojak rowerowy?
Przy wyborze stojaków rowerowych, zarówno z punktu widzenia użytkownika, jak i inwestora, najważniejszy jest fakt zapewnienia bezpieczeństwa jednośladom poprzez:
- Stabilną konstrukcję stojaka.
- Możliwość trwałego przymocowania stojaka do podłoża.
- Możliwość przypięcia zarówno ramy, jak i przedniego koła, przy pomocy standardowych kłódek szeklowych w kształcie litery "U".
Stojaki rowerowe, które spełniają powyższe kryteria znajdziecie m.in. w naszych kolekcjach: Boston, Kemi, Agora.
3. Jak wybrać estetyczny stojak rowerowy?
Wybierając stojak rowerowy, musimy pamiętać o tym, by był spójny z charakterem przestrzeni, do której jest przewidziany.
- Przy nowoczesnych budynkach sprawdzą się minimalistyczne stojaki rowerowe np. z kolekcji Kemi Komserwis.
- Jeśli wyposażasz centra miast zadbaj o to, by stojaki pasowały do historycznej zabudowy. Dobrym pomysłem są np. produkty z serii Agora.
Pamiętajmy, że dbanie o piękno wspólnej przestrzeni jest obowiązkiem każdego inwestora.
POLECANE WPISY
ARCHIWUM
TAGI
architektura Architektura & Biznes Architektura Krajobrazu blog o architekturze blog o małej architekturze Budma design Dobry Wzór donice miejskie eksperci inspiracje Jan Gehl Katowice komserwis komserwis producent małej architektury Komserwis Trzebinia konkurs kosze na śmieci kosz na śmieci kraków książka o architekturze mała architektura mała architektura komserwis meble miejskie meble miejskie komserwis miasto producent małej architektury producent mebli miejskich przestrzeń przestrzeń publiczna smart city stojaki rowerowe Stowarzyszenie Architektury Krajobrazu street furniture tablice informacyjne Targi Budma wrocław wydarzenia architektoniczne wydarzenia architektura Wydawnictwo Wysoki Zamek ławka ławka miejska ławka parkowa ławki miejskie ławki parkowe